Deprem Bölgesindeki Kobi’lere Can Suyu: Bugün Başlıyor!

Kacır, verilen desteğin, bölgedeki işletmelerin toparlanması ve yeniden yapılanması için önemli bir adım olduğunu belirtti. Bu tür destekler, ekonomik olarak zor zamanlar geçiren işletmelere umut veriyor ve onları ayakta tutmalarına yardımcı oluyor.

4 MİLYAR LİRALIK DESTEK

KOBİ’lerin Deprem Sonrası Desteklenmesi Projesi kapsamında yaklaşık 4 milyar TL tutarındaki yeni finansmanın deprem bölgesindeki işletmelere bugün aktarılmaya başlandığı açıklandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “KOBİ’lerin Deprem Sonrası Desteklenmesi Projesi kapsamında yaklaşık 4 milyar TL tutarındaki yeni finansmanı deprem bölgesindeki işletmelere bugün aktarmaya başlıyoruz” dedi. Ayrıca, 15 Kasım 2023’ten bugüne kadar KOSGEB aracılığıyla 11 ilde 39 bin 680 işletmeye 12,8 milyar TL tutarında ödeme yapıldığını belirtti.

Bakan Kacır, devreye alınan yeni finansmanla bölgedeki işletmelere can suyu olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Bölge ekonomisine yeni projelerle destek olmaya, şehirlerimizi eskisinden de güçlü şekilde ayağa kaldırmaya kararlıyız” dedi. Bu desteklerin, depremzedelerin ve etkilenen işletmelerin toparlanması ve yeniden yapılanması için önemli bir adım olduğu belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x