Destici’den CHP’ye: Uyarıyoruz, gerekli hukuki adımları atacağız

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için kullandıkları, “İşimiz Türkiye, gücümüz Türkiye” sloganına ilişkin, “Biz daha önce kamuoyuna ilan ettik ve seçim beyannamemizde de kullandık. CHP’yi bizim sloganımızı kullanmamaları konusunda uyarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Partisinin Ayaş seçim bürosunun açılışında açıklamalarda bulunan Destici, BBP’nin “İşimiz Türkiye, gücümüz Türkiye” sloganının, CHP’nin “İşimiz gücümüz Türkiye” sloganıyla benzerliğinin sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Biz daha önce kamuoyuna ilan ettik ve seçim beyannamemizde de kullandık. CHP’yi bizim sloganımızı kullanmamaları konusunda uyarıyoruz, tavsiyede bulunuyoruz. Bu bir emek hırsızlığıdır, bundan uzak dursunlar. Sivas’taki adayımız Adem Uzun Bey de daha önceden çıktığı billboardlarda bunu kullandı. Yaklaşık bir aydır bu sloganı kullanıyoruz. CHP bunu bizden ya gördü aldı ya da farklı bir çalışma yapsa da bunu BBP’nin kullandığını görmezden geldi. Bunu siyasi etiğe uygun görmüyoruz, bu konuda gerekli hukuki adımları da atacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x