GençKart uygulaması başladı! Genç Kart nedir, kimlere verilecek?

GençKart ile 18 yaşına giren tüm gençler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerini ücretsiz gezebilecek, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Alanları İşletme Müdürlüğü ve İstanbul Atatürk Kültür Merkezi İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen sanat etkinliklerine ise indirimli biletlerle katılabilecek.

GENÇ KART 1 YIL GEÇERLİ OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Eylül 2023 tarihinde yaptığı açıklamada müjdesini verdiği GençKart’ın detayları da belli oldu. 1 yıl süreyle geçerli olacak kart, gençlere müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklere ücretsiz veya indirimli erişim imkanı sunacak.

Erdoğan, zaman içinde GençKart kapsamında sunulan imkanların daha da genişletileceğini de sözlerine eklemişti.

GençKart’ın uygulamaya girmesiyle birlikte Türkiye’deki milyonlarca genç, sanatsal ve kültürel etkinliklere daha kolay ve uygun fiyatlı bir şekilde katılabilecek. Bu sayede gençlerin sanatsal ve kültürel birikimlerinin artması ve sanatla daha yakın bir ilişki kurmaları hedefleniyor.

GençKart’ın nasıl alınacağına dair detaylar ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x